EGPP Opinie

business management egpp opinie

Pan Krzysztof z Namysłowa, od roku klient Business Management, jest przedsiębiorcą od 8 lat. Jego firma świadczy usługi budowlane.

Na początku tego roku podpisał kilka bardzo opłacalnych umów na prace wykończeniowe. Jedna z tych umów dotyczyła hotelu, druga ośrodka zdrowia. Zlecenie w hotelu zostało wykonane na przełomie lutego i marca. Niestety do wykonania prac w ośrodku zdrowia już nie doszło z powodu ogłoszonego w połowie marca stanu epidemicznego wywołanego Covid-19. Jak łatwo się domyśleć, skoro zlecenie nie zostało wykonanie, firma pana Krzysztofa nie otrzymała też pieniędzy.

Pan Krzysztof, stały czytelnik portalu EGPP, poszkodowany przez pandemię, postanowił działać. Nie tylko chodziło mu o firmę, ale przede wszystkim o pracowników, których zatrudnia od lat i zależy mu na tym, by sprawna ekipa fachowców, jaką udało się przez ten czas zbudować, nie rozsypała się.

– Z radością przeczytałem w serwisie informacyjnym egpp.pl doniesienia o przygotowywanej przez nasz rząd Tarczy antykryzysowej, która miała dofinansować wynagrodzenia pracowników – mówi pan Krzysztof. – Jednak opinie, jakie wyczytałem na egpp.pl forum nie były już tak optymistyczne. Bardzo zależało mi na tym, żebym nie musiał zwalniać moich ludzi. Wiadomo, jak trudno teraz znaleźć robotnika budowlanego. Liczyłem na to, że dostanę jakieś pieniądze na pokrycie „postojowego” dla nich. Oni też mają rodziny i tak jak ja są ofiarami tej sytuacji, są poszkodowani.

Business Management dysponuje informacjami, które pozwoliły panu Krzysztofowi podjąć w tamtym czasie właściwe decyzje. Aby uzyskać dofinansowanie Pan Krzysztof musiał usiał obniżyć wynagrodzenie swoich pracowników – to jeden z warunków przyznania pieniędzy z FGŚP.

– To była trudna decyzja. Obawiałem się, że któryś z moich ludzi najzwyczajniej odejdzie, albo co gorsza poczują się oszukani, wystąpią na drogę sądową, napiszą pozew. Eegpp.pl utwierdziło mnie w przekonaniu, że przecież działałem zgodnie z przepisami.

Jako przedsiębiorca poszkodowany przez koronawirus, pan Krzysztof, wzorowy płatnik składek – nigdy nie zalega z opłacaniem składek za swoich pracowników – postanowił złożyć niezbędne dokumenty, by uzyskać dofinansowanie z FGŚP. Jakież było jego zdziwienie, kiedy okazało się, że nie może wykazać spadku dochodów, o czym dowiedział się po przeczytaniu analizy zamieszczonej w serwisie informacyjnym egpp.pl. Faktura za zlecenie w hotelu okazała się na tyle wysoka, że obiektywnie firma pana Krzysztofa była w dobrej sytuacji. Co z tego, kiedy od połowy marca firma już nie zarabiała, pracownicy nie mieli pracy, a pan Krzysztof zaciągnął już kredyty na zakup materiałów budowlanych do następnego, bardzo dużego zlecenia. Pan Krzysztof poczuł się oszukany. Nie wiadomo jak długo jeszcze nie będzie mógł wykonać prac w ośrodku zdrowia, a znalezienie teraz innych, tak dużych zleceń też nie jest możliwe.

Z naszego doświadczenia wiemy, jaka jest pierwsza myśl, która przychodzi do głowy wielu klientom Business Management – pozew przeciwko niedoszłemu zleceniodawcy. To jednak fatalne rozwiązanie. Nic nie wnosi w takiej niezwyczajnej sytuacji z jaką pierwszy raz chyba mamy do czynienia – w sytuacji pandemii.

– Najgorsze, że zaciągnąłem kredyty. Z powodu braku środków finansowych mojej firmie groziła windykacja. Egpp.pl przyszło tu z pomocą – rozpromienia się pan Krzysztof. Pan Krzysztof, który od kilku miesięcy jest klientem Business Management i każdy dzień rozpoczyna od logowania do egpp.pl i krótkiego przeglądu najnowszych informacji, zwrócił się o pomoc do ekspertów Business Management. Od razu przeanalizowali sytuację i udało się znaleźć rozwiązanie. Firma pana Krzysztofa kwalifikowała się do uzyskania pomocy z PFR. Tarcza finansowa PFR pokryła nie tylko koszty działalności firmy, w tym bieżące rachunki, wynagrodzenia pracowników, częściowe opłacenie składek ubezpieczeniowych, ale też udało się pokryć kredyty, jakie zaciągnął pan Krzysztof na zakup materiałów na wykonanie niedoszłego zlecenia w ośrodku zdrowia.

– Częste logowanie na egpp.pl zaowocowało myślą, żeby skontaktować się z ekspertami egpp.pl. Poszkodowanym przez koronawirus polecam korzystanie z ich usług.