Leczenie kanałowe w MagnaDENT – dlaczego warto?

bezpieczne leczenie stomatologiczne w czasie epidemii

Jesteśmy jednym z nielicznych zespołów zarówno w Krakowie jak i w Polsce oferujących kompleksowe, wysoce specjalistyczne leczenie endodontyczne na najwyższym światowym poziomie. Z powodzeniem leczymy pacjentów krajowych jak i zagranicznych, a nasz sukces jest wypadkową zarówno doświadczenia naszego zespołu endodontów jak i zaawansowanej technologii dostępnej w MagnaDENT. Zabiegi endodoncji w MagnaDENT to gwarancja minimalnej inwazyjności leczenia połączonej z najwyższą jakością usługi. Jesteśmy specjalistami od ratowania zębów, często kwalifikowanych do usunięcia, przy wykorzystaniu nowoczesnych technik i sprzętu (mikroskop, instrumenty maszynowe sterowane komputerowo, wykorzystanie materiałów bioceramicznych). Celem, który przyświeca naszej pracy jest jednak nie tylko skuteczne leczenie ale również zapewnienie komfortu psychicznego wszystkim naszym pacjentom. Podchodzimy ze szczególną troską do każdego z nich oferując indywidualnie dobrane metody znieczuleń oraz jedno-wizytowy proces leczenia.

Leczenie endodontyczne dzieli się na leczenie pierwotne (wykonywane po raz pierwszy) oraz wtórne (ponowne otwarcie korzenia zęba). W MagnaDENT zajmujemy się zarówno tymi mniej jak i bardziej skomplikowanymi przypadkami (łącznie z leczeniem powikłań i ratowaniu zębów inaczej kwalifikowanych do usunięcia), które zestawiamy poniżej:

  • leczenie stanu zapalnego miazgi zęba (może być spowodowany głęboką próchnicą zęba, chorobami przyzębia lub przeciążeniami w zgryzie)
  • leczenie zębów po urazach (rewitalizacja zębów u dzieci i młodzieży)
  • leczenie zębów martwych z niezakończonym rozwojem korzenia (u dzieci lub młodzieży)
  • leczenie zębów z autoimmunologicznym stanem zapalnym (resorpcja spowodowana przewlekłym stanem zapalnym)
  • usunięcie złamanego instrumentu pozostawionego w kanale zębowym
  • usunięcie wkładów koronowo-korzeniowych
  • zamykanie perforacji kanału zębowego
  • leczenie niegojących się zmian zapalnych w kości
  • leczenie zębów obumarłych z powodu powikłań leczenia ortodontycznego (najczęściej następuje na skutek zbyt szybkiego i mocnego przesuwania zębów co może doprowadzić do zerwania naczyń krwionośnych odżywiających zęby lub powstania zaniku korzeni zębów)
  • leczenie zębów z nietypową anatomią (bardzo wąskie oraz zakrzywione kanały korzeniowe, dodatkowe kanały, niestandardowe lokacje kanałów)
  • leczenie zębów z wadami rozwojowymi/genetycznymi np. zęby wgłobione, zęby taurodontyczne, hypoplazja zębiny etc.

Do leczenia kanałowego powinni się również zgłaszać pacjenci oczekujący na zabiegi operacyjne jak i kobiety planujące zajść w ciążę. W przypadku tych pierwszych, bakterie z nieleczonych lub nieprawidłowo wyleczonych kanałów zębowych mogą drogą krwi rozsiewać się po całym organizmie, co w przypadku zażywania leków obniżających odporność oraz zabiegów pooperacyjnych może okazać się dla pacjenta niebezpieczne (może doprowadzić np. do zapalenia wsierdzia lub stawów). W przypadku kobiet planujących ciążę, istotnym jest uniknięcie zaostrzenia stanów zapalnych kości w okolicy martwych zębów wraz z wysiewem bakterii oraz ich toksyn do krwiobiegu w okresie ciąży. Często leczenie skomplikowanych i przewlekłych stanów zapalnych zębów i kości wymaga podania mocnej i długotrwającej antybiotykoterapii czego powinno się unikać w okresie ciąży. Poza niekorzystnym wpływem na rozwój płodu samych antybiotyków niebezpieczna jest obecność patologicznych bakterii w krwiobiegu matki, co może być przyczyną zaburzeń fizjologicznego przebiegu ciąży (np. poród przedwczesny).

Centrum Stomatologii Estetycznej Magnadent w Krakowie bezpieczne leczenie stomatologiczne w czasie epidemii